Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Rybníky - TJ Prosiměřice "B"

24. 9. 2018

Sestava: M.Hrubý - Bašta, Stix, R.Novák, Bubeník - R.Novák, Vybíral, Moučka, Řezáč M. - Řezáč Z., Procházka

Branky: 11. min. Stix,  17. min. Řezáč Z., 42. min. Princ, 51. min. Řezáč

 

V dalším domácím utkání prosti béčku Prosiměřic jsme se museli obejít bez několika hráčů, pracovní, hodové a jiné záležitosti znamenaly viditelné absence, no naštěstí deset minut před začátkem zápasu přišel Rostík Nováků a Mireček Světlík pár minut po něm, značně rozespalý, ale přece.

První šance si připsaly Rybníky, střely Procházky a Vybírala jen těsně minuly bránu. V 11. minutě se k přímému kopu ve vzdálenosti asi 30 m od brány postavil Honza Stix, na jeho ránu stačilo hostujícímu golmanovi jen natáhnout ruce nad hlavu, popř. stoupnout na špičky. Ruce však natahoval až ve chvíli, kdy byl balon za jeho zády, což bylo očividně pozdě a Rybníky vedly 1:0. Pár minut na to zužitkoval přihrávku za obranu Řezáč a brankáře si vychutnal šikovným přehozením - 2:0. Pak ovšem přišly chvíle rybnického polevení, čehož dokázali hosté využít taktéž dvěma slepenými brankami. Nejprve hlavou snížili na 1:2 a to v 33.minutě, pak si Hrubý vybral smůlu, jelikož přízemní střelu mířící na jeho branku se rozhodl zkontrolovat jeden z četných rybnických krtků a povedlo se mu to načasovat tak parádně, že míč tečoval mimo dosah překvapeného domácího brankaře. Když už se zdálo, že do kabin půjdou oba mančafty s plichtou, protáhnul se nečekaně hbitě po levém křídle Moučka a jeho centr zužitkoval fajnovou a nelehkou hlavičkou Princ, čímž nejen že poslal domácí do vedení 3:2, ale taky musí rozbít prasátko na zápisné do kabiny :) 

Ačkoli byla druhá polovina byla herně více v režii hostů, vedení zvýšil z přímého kopu v 51. min. Řezáč, jenž využil nepříliš kvalitně zformované zdi a taky špatného postavení golmana, který se za jeho přesně mířeným projektilem jen ohlédl - 4:2. Rybničtí se poté až zbytečně zatáhli a nakopávali balony dopředu, bylo z toho pár solidních brejků, které jsme však nedotáhli do konce. Hosté hráli přesněji a hlavně po zemi, do nebezpečných situací se dostávali však nemnohokrát, vše navíc v poměrně bezpečné vzdálenosti od Hrubého. Z pěkné akce dokázali ještě snížit opět hlavou na 4:3 asi dvacet minut před koncem a byť se utkání dohrávalo v nervózním duchu, nic podstatného se už nekonalo. 

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 30.9.2018 do Trstěnic...ovšem uvidíme, jestli se vůbec bude hrát,hráči soupeře se podle posledních výsledků nesejdou asi ani na pivo, tak se necháme překvapit.

Zdraví Čáp.