Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Rybníky - TJ Petrovice 4:2

29. 10. 2018

Sestava: M.Hrubý - R.Novák, Stix, Bubeník, Bašta - Farkaš, J.Novák, Vybíral, Moučka - Řezáč, P.Procházka

Branky: 28.min. J.Novák

             36.min. Řezáč z pen.

             46.min. Moučka

             64.min. Růžička

 

Poslední utkání letošního roku jsme odehráli doma, navíc se jednalo o dlouho očekávané  a prestižní derby s celkem z Petrovic. Nastupovali jsme do něj jako favorité, ať už ohledně pozice v tabulce, tak k posledním výkonům i výsledkům, hosté si přivezli z minulého utkání cejch devítibrankového debaklu z Prosiměřic.

Rybničtí se do zápasu pustili aktivně. Několik slibných příležitostí si však utnuli sami díky ofsajdovému postavení, další střely z kopaček Vybírala i Nováka minuly hostující branku vcelku spolehlivě. Sudí Novák nechal hře poněkud volnější spád a tak několik sporných zákroků na obou stranách místo písknutí pouze ohodnotil slovy, že "nejsme na baletu". O tvrdý zápas se však nejednalo a hra vcelku solidně vocejpala. Hosté se dostali do vedení v 18.minutě, když centr z křídla pohotově a na jistotu uklidil do vlastní brány Stix. Když mu poté mančaft vysvětlil, na kterou branku že to má hrát a kterou bránit, situaci zřejmě pochopil a po zbytek zápasu už si počínal bez podobných excesů. Do hry nás tak o deset minut později vrátil Jan Novák, když z přímého kopu pověsil balon pod břevno - 1:1 Za nerozhodnutého stavu hostům pomohl sudí, když zcela evidentní hraní rukou nad hlavami všech hráčů nechal s klidem angličana bez povšimnutí a klepanec do chráničů Farkaše ve vápně taky. Ten nejméně evidentní zákrok na Nováka však ohodnotil penaltou a Řezáč poslal domácí do vedení 2:1, což byl stav, který vydržel až do půlky. Golman Hrubý nic extra řešit nemusel, pokud se hosté vydali dopředu, hrozili jen po vápno.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jen s tím rozdílem, že hned z kraje jsme šli do vedení 3:1, když Moučka na kraji vápna po dobré přihrávce z první a snad i levou nohou (teď nevím, kdyžtak mě opravte) napálil míč na branku a s pomocí tyče se kopačák dostal tam, kam měl. Hosté pak měli chvíli převahu zejména v záložní řadě a tak se dostalo i na typickou rybnickou hru, kdy balony létaly od branky přímo na útočníky. Pár slibných brejků zazdili domácí sami nepřesnými přihrávkami, po jednom z nich se však radovali ze zvýšení na 4:1, kdy se překvapivě, nicméně přesně k tyči trefil po přihrávce Světlíka, posilněného o přestávce douškem Alpy, Marek Růžička. Rybničtí se pak trochu zbytečně zatáhli před vlastní vápno a hosté brzy snížili pěknou a dobře schovanou střelou zpoza vápna na 2:4, ale to bylo asi tak vše, co stálo za řeč a to až do konce zápasu.

Pohled na tabulku bude přes zimu veselý, jsme o skóre za Rakšicemi na druhém místě se ziskem 21 bodů, no stále na na čem pracovat a co zlepšovat.

Zdraví Čáp.