Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Rakšice B - SK Rybníky 4:2

9. 4. 2019

Sestava: M.Hrubý - Bašta, Bubeník, R.Novák, Stix - Řezáč sr., J.Novák, Vybíral, Moučka - Řezáč jr., Světlík

Branky Rybníky: J.Stix (1:4), Vybíral (2:4)

Střídající hokejově: Sobotka, Krátký, princ, R.Hrubý

 

Na hřiště béčka Rakšic jsme zajížděli v nědělní dopoledne s vědomím, že i prohra nás nechá o bod právě před naším soupeřem na prvním místě tabulky. Rakšičtí nám měli po podzimu co vracet, na zápas se připravovali zodpovědně a delší dobu. Základní jedenáctka byla opravdu béčková, byť na lavičce náhradníků se vyhřívalo několik borců A-týmu, ovšem notně společensky unavených po bujaré noční oslavě, takže mnoho zásadních chvil jejich přínos hře vskutku nepřinesl.

 

Od první minuty však nažhavení domácí na nás vlítli jaksepatří a fotbalová kvalita i fyzické předpoklady se projevily záhy. Již v osmé minutě šli domácí do jednogólového vedení, když byl podklouznuvší golmana Hrubý překonán nepříliš prudkou střelou doprostřed brány. Na druhou branku jsme nemuseli čekat dlouho, střet na hranici vápna posoudil sudí jako penaltový a sám postižený hráč domácích v pohodě zvýšil na 2:0. Nás srážely klasicky nepřesnosti v rozehrávce, moc času na vymýšlení něčeho pořádnýho nebylo a tak měl brankář domácích zatím příjemný den bez práce. Z našich borců se připomněl vážněji jen Moučka, jehož na první pohled nadějný pokus skončil vedle branky. Tempo hry jinak udávali stále domácí a skóre se měnilo na 3:0 ve 30.minutě, kdy zvýšili z nenápadné akce z bezprostřední blízkosti. Konec poločasu značil rozdíl ve skóre i předvedené hře minimálně o jednu třídu.

Druhá půle začala beze změn, domácí hráli přesně a vytvářeli si další šance. Během prvních deseti, patnácti minut mohli zvýšit o další tři kusy, povedlo se jim to však jen jednou a to v 51.minutě, k čemuž dopomohla laxnost a nedůraz našich zadních řad. V tu dobu by na vzkříšení Rybníků sázel snad jen člověk s minimem zdravého rozumu a obrovským štěstím ve hře. Domácí se nechali ukolébat příznivým stavem i dosud předvedenou hrou a naši se dostávali čím dál tím častěji na dostřel domácí branky. Na 1:4 snížil v 68.min. z pokutového kopu za ruku domácích Stix, o deset minut později pak týž hráč překvapil brankáře z přímého kopu, kdy se míč odrazil od tyče do vybírala tam, kam měl - 2:4. Z kopaček domácích se najednou vytratila lehkost i přesnost a Rybníky si za posledních dvacet minut vytvořili více šancí, než kolik se jim mohlo jen zdát v průběhu celé první půle. Snížení na rozdíl jediné branky lehkovážně odmítl Stix, jenž jednoduchou střelou z poloviny hřiště orazítkoval za přispění brankáře pouze břevno, do dalších šancí se hrnul Světlík a po následném přečíslení i tři naši na jediného stopera domácích. Dokázat si přesně přihrát nebo nebezpečně vystřelit byl však problém, což jen potvrzuje fakt, že naši borci úspěšně a dlouhodobě absentují hodinu a půl týdně procesu, kterému se říká trénink.

Konce zápasu tedy značil vcelku přívětivé skóre 4:2 pro tým z Rakšic a my buďme rádi, že to na papíře vypadá až takhle milosrdně. 

Další zápas hrajeme na domácím hřišti v neděli 14.4.2019 od 15:30 s béčkem bohuticko-olbramovického výběru.

Zdraví Čáp

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář